Maciej Sulęcki urodził się w Warszawie w 1989 roku. Zaczął boksować w wieku jedenastu lat w klubie Gwardii Warszawa. Jako amator stoczył 140 walk, z tego 110 wygrał. Trzykrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów oraz m.in. pas Rzeczpospolitej Polskiej. W jego ślady poszli też dwaj spośród jego czterech młodszych braci.
Karierę zawodową rozpoczął w 2010 roku. Przez kilka lat jego trenerem był niezwykle zasłużony dla polskiego boksu Andrzej Gmitruk. Od 2015 roku jego stałym trenerem jest Paweł Kłak, który jest także jego przyjacielem. Bokser twierdzi, że z nikim nie będzie mu się trenowało lepiej.
O Macieju Sulęckim głośno zrobiło się po raz pierwszy w listopadzie 2014 roku, gdy znokautował Grzegorza Proksę, byłego mistrza Europy - zdecydowanego faworyta tej walki.
To zwycięstwo dało Sulęckiemu duże możliwości dalszego rozwoju. Trenował na Florydzie i nawiązał współpracę ze słynnym amerykańskim menadżerem Alem Haymonem, w którego „stajni” był Floyd Mayweather Jr. Od tego czasu Sulęcki stoczył 7 pojedynków w kategorii półśredniej z przeciwnikami ze ścisłej światowej czołówki. 5 z tych starć odbyło się w USA, na galach w Chicago, Nowym Jorku i Newark.
W październiku 2017 roku Maciej Sulęcki odniósł najważniejsze zwycięstwo w swojej zawodowej karierze. Wygrywając z byłym mistrzem świata, 32-letnim Niemcem Jackiem Culcayem, otworzył sobie drogę do walk o najwyższe cele. Ekspert bokserski Janusz Pindera napisał po tej walce: „Sulęcki pokazał, że ma charakter mistrza”.
28 kwietnia - walka Macieja Sulęckiego z Danielem Jacobsem w Nowym Jorku
Daniel Jacobs to jedna z największych światowych gwiazd współczesnego boksu. 31-letni Amerykanin stoczył w zawodowej karierze 35 walk, z czego 33 wygrał i tylko 2 przegrał. Aż 83 % walk wygrał przez nokaut.
Jacobs był w latach 2014-2017 mistrzem świata WBA Regular w wadze średniej. Czterokrotnie obronił pas i stracił go dopiero w marcu ubiegłego roku po wyrównanej walce z Gennadijem Gołowkinem z Kazachstanu, który jest też posiadaczem pasów mistrzowskich 3 pozostałych federacji bokserskich - WBC, IBF i IBO.
Starcie Sulęcki-Jacobs będzie główną walką wieczoru na gali organizowanej przez HBO w słynnej sali Barclays Center na nowojorskim Brooklynie. Wcześniej tylko dwaj polscy pięściarze byli gwiazdami na tak dużych imprezach – byli to Andrzej Gołota i Tomasz Adamek.
Walka będzie transmitowana w USA przez telewizję HBO, lidera na amerykańskim rynku transmisji gali bokserskich.
W skrócie:
26 zwycięstw, 10 przez nokaut, 0 porażekrnKategoria średnia – do 73 kgrrnranking telewizji ESPN – 6 miejsce rnWBC – 1 miejsce rnranking portalu Boxrec.com – 4 miejsce rnranking magazynu The Ring – 9 miejsce
26 zwycięstw - 10 przez nokaut - 0 porażek
ranking telewizji ESPN – 6 miejsce w kategorii półśredniej
ranking WBC – 1 miejsce w kategorii półśredniej
ranking portalu Boxrec.com – 4 miejsce w kategorii półśredniej
ranking magazynu The Ring – 9 miejsce w kategorii półśredniej